|
dzisiaj: 15658, wczoraj: 1247
ogółem: 7 454 169
statystyki szczegółowe
Najpiękniejsze karty w historii terespolskiego piłkarstwa związane są z najstarszym i najdłużej funkcjonującym na terenie miasta Węzłowym Klubem Sportowym " Kolejarz" Małaszewicze. Klub ten powstał w 1948 roku założycielem był Jan Ciepłowski - pracownik PKP w Małaszewiczach. Pierwsi piłkarze Kolejarza,m.in. Tarnowski,Żak i Sikora,rekrutowali się z przedwojennych klubów Brześcia.WKS początkowo rozgrywał mecze w Małaszewiczach ,ale już w latach 50. klub otrzymał od władz miasta plac pod budowę boiska. Wkrótce , dzięki staraniom Jana Ciepłowskiego ,kolej przekazała prowizoryczne budynki na których znajduje się dzisiejszy stadion.
Pierwszym osiągnięciem Kolejarza było zdobycie w 1951 roku tzw. pucharu wojskowego.W latach 50. i 60. drużyna piłkarska występowała w klasie A,zawsze plasując się w czołówce tabeli.Jednak sukcesy zespół odnosił w latach 1972-80. W 1972 roku WKS awansował do lubelskiej klasy okręgowej,mając za przeciwników takie drużyny jak :
Chełmianka Chełm,Łada Biłgoraj,Hetman Zamość,Tomasovia Tomaszów Lubelski,Unia Hrubieszów,Podlasie Biała Podlaska,Sygnał Lublin,Opolanka Opole Lubelskie,Tur Milejów,czy też rezerwy Avii Świdnik,Motoru Lublin,Lublinianki i Stali Kraśnik.
W tym samym roku piłkarze zmierzyli się w meczu Pucharu Polski z pierwszym zespołem Avii Świdnik,ulegając jej tylko 1:2.Również początek ligowych występów okazał się bardzo udany - Kolejarz pokonał Podlasie 1:0,zremisował 3:3 ze Stalą II i zwyciężył 3-1 rezerwy Avii.Później było już coraz gorzej i w końcowej klasyfikacji "okręgówki" piłkarze zajęli ostatnie miejsce gromadząc w sumie 11 punktów.
W 1980 roku piłkarze Kolejarza ponownie awansowali w pucharowych rozgrywkach edycji 1980/81. 12 czerwca,w finale bialskopodlaskiego okręgu,sensacyjnie zwyciężyli trzecioligowy AZS AWF Biała Podlaska3:2 (2:2),po dwóch golach Stańczuka i jednym Wołosowicza. W pierwszej rundzie szczebla centralnego przyszło im więc zagrać z Olimpią Waryński Warszawa,na dodatek na boisku rywali,gdyż ze względów organizacyjnych mecz ten nie mógł się odbyć w Terespolu.Po zaciętej grze Kolejarz przegrał 2:0(0:0) .
Zespól prowadzony przez absolwenta bialskiej AWF-Krzysztofa Sugiera udokumentował też swoją piłkarską siłę wygraniem bialskopodlaskiej klasy okręgowej,a przez to wywalczeniem możliwości gry o III ligę.W barażach ich przeciwnikiem była Chełmianka Chełm.Pierwszy mecz w Terespolu zakończył się remisem 1:1(gola zdobył Błyszko),w rewanżu chełmianie zwyciężyli 3:0 i to oni awansowali.
Kadrę drużyny w tym czasie stanowili : J. Guziuk, A.Kaliszczuk,L.Rozenbajger,Z Rozembajger,J. Wasiluk,R.Siennicki,S.Wołosowicz,J.Wołosowicz,C.Stańczuk,Z.Nowogórski,J.Błyszko,A.Drozdowicz,Z.Jachołkowski i K. Sugier.
Sezon 1980/81 był ostatnim,w którym uczestniczyli futboliści.
KOLEJARZ MAŁASZEWICZE
Stoją od lewej:Antoni Sosnowski-Przybyłowicz,Iwaniuk, Wołosowicz , Rozenbajger Zenon,Ferens Zbigniew,Jóźwik Tomasz,Kurczuk Andrzej - trener
dół od lewej: Jachołkowski Zbigniew, Prokopek Jerzy, Szemietucha Jan, Drozdowicz Andrzej,
Kaliszuk Anatol
W okresie działalności klubu zarządzało nim trzech prezesów: Jan Ciepłowski,
Tadeusz Kobierski i Ryszard Korneluk.
Najaktywniejszymi działaczami byli : Edmund Dejneko,Józef Migasiuk,Augustyn Kuszneruk,Jan Sobol i Andrzej Kurczuk.
Do wyróżniających zawodników należy zaliczyć :
Jana Szymituchę, Ryszarda Góreckiego, Andrzeja Kurczuka,
Wojciecha Wasilewskiego, Anatola Kaliszczuka , Jana Guziuka,
Tadeusz Łukasiewicza i Leszka Rozenbajgera.
źródło: "ĆWIERĆWIECZE BIALSKOPODLASKIEGO FUTBOLU"
Sezon 1976/77
KLASA MIĘDZYWOJEWÓDZKA (III LIGA) |
KLASA MIĘDZYOKRĘGOWA |
||||||||
1 | Radomiak Radom | 26 | 37 | 37-19 | 1 | Orleta Łuków |
26 |
41 | 71-23 |
2 | Lublinianka Lublin | 26 | 36 | 43-15 | 2 | Wilga Garwolin | 26 | 38 | 64-21 |
3 | AZS AWF Biała Podl. | 26 | 30 | 25-21 | 3 | Pogoń 2 Siedlce | 26 | 38 | 50-24 |
4 | Granad Skarżysko | 26 | 29 | 33-27 | 4 | Mazowia | 26 | 35 | 49-36 |
5 | Stal Nowa Dęba | 26 | 28 | 24-16 | 5 | Hurgan Międzyrzec Podl. | 26 | 33 | 60-33 |
6 | Korona Kielce | 26 | 27 | 37-33 | 6 | Podlasie Sokołów Podl. | 26 | 31 | 56-31 |
7 | Chełmianka Chełm | 26 | 26 | 33-41 | 7 | Orlęta Radzyń Podl. | 26 | 27 | 46-45 |
8 | Broń Radom | 26 | 25 | 20-24 | 8 | ZWUT Węgrów | 26 | 25 | 39-38 |
9 | Błękitni Kielce | 26 | 24 | 16-23 | 9 | AZS AWF Biała Podl. II | 26 | 20 | 45-43 |
10 | Stal Poniatowa | 26 | 22 | 25-30 | 10 | Semp Żelechów | 26 | 18 | 43-67 |
11 | Pogoń Siedlce | 26 | 21 | 26-30 | 11 | Sokół AdamówLZS | 26 | 18 | 28-65 |
12 | Stal Kraśnik | 26 | 21 | 30-41 | 12 | Milanów | 26 | 17 | 34-66 |
13 | Tomasowia | 26 | 21 | 24-35 | 13 | Kolejarz Małaszewicze | 26 | 14 | 19-64 |
14 | Czarni Radom | 26 | 17 | 18-37 | 14 | Dwernicki Stoczek Łukowsk | 26 | 9 | 19-77 |
SEZON 1977/78
KLASA WOJEWÓDZKA B |
KLASA WOJEWÓDZKA C |
||||||||
1 | LZS Milanów | 16 | 29 | 1 | LKS Chotyłów | 14 | 23 | ||
2 | Kolejarz Małazewicze | 16 | 27 | 2 | LZS Klonownica | 14 | 23 | ||
3 | GLKS Jabłoń | 16 | 21 | 3 | LZS Polskowola | 14 | 21 | ||
4 | Orzeł Czemierniki | 16 | 14 | 4 | LZS Kornica | 14 | 15 | ||
5 | LZS Sielczyk | 16 | 14 | 5 | LZS Pludy | 14 | 13 | ||
6 | LZS Leśna Podl. | 16 | 12 | 6 | LZS Cicibór Duży | 14 | 10 | ||
7 | LZS Łomazy | 16 | 10 | 7 | LZS PGR Międzyrzec Podl. | 14 | 8 | ||
8 | LZS Rzeczyca | 16 | 8 | 8 | Partyzant Piszczac | 14 | 6 | ||
9 | LZS Wisznice | 16 | 7 |
SEZON 1978/79
KLASA MIĘDZYWOJEWÓDZKA (III LIGA) |
KLASA WOJEWÓDZKA A |
||||||||
1 | Broń Radom | 28 | 45 | 55-17 | 1 | AZS AWF II Biała Podl. | 20 | 33 | 66-20 |
2 | Stal Rzeszów | 28 | 43 | 67-13 | 2 | Huragan Międzyrzec Podl. | 20 | 16 | 44-33 |
3 | AZS AWF Biała Podl. | 28 | 37 | 51-25 | 3 | Orlęta Rdzyń Podl. | 20 | 18 | 31-36 |
4 | Stal Nowa Dęba | 28 | 37 | 34-19 | 4 | LZS Milanów | 20 | 17 | 35-38 |
5 | Orzeł Wierzbica | 28 | 31 | 33-34 | 5 | Victoria Parczew | 20 | 15 | 34-48 |
6 | KSZO Ostrowiec Św. | 28 | 45-25 | 6 | Kolejarz Małaszewicze | 20 | 11 | 34-59 | |
7 | Lublinianka Lublin | 28 | 27 | 25-28 | |||||
8 | Korona Kielce | 28 | 27 | 31-27 | |||||
9 | Grant Skarżysko-Kam. | 28 | 27 | 41-38 | |||||
10 | Czarni Radom | 28 | 27 | 32-33 | |||||
11 | Hetman Zamość | 28 | 27 | 24-19 | |||||
12 | Pogoń Siedlce | 28 | 24 | 34-40 | |||||
13 | Naprzód Jędrzejów | 28 | 17 | 25-54 | |||||
14 | Tomasowia Tomaszów Lub. | 28 | 12 | 20-76 | |||||
15 | Pogoń Staszów | 28 | 11 | 13-72 |
|
SEZON 1979/80
KLASA MIĘDZYWOJEWÓDZKA (III LIGA) |
KLASA WOJEWÓDZKA A |
||||||||
1 | Błękitni Kielce | 26 | 40 | 45-13 | 1 | Kolejarz Małaszewicze | 20 | 33 | 64-21 |
2 | Siarka Tarnobrzeg | 26 | 37 | 47-13 | 2 | AZS AWF II Biała Podl. | 20 | 31 | 61-19 |
3 | Stal Nowa Dęba | 26 | 34 | 37-17 | 3 | Orlęta Radzyń Podl. | 20 | 30 | 67-26 |
4 | Korona Kielce | 26 | 32 | 39-21 | 4 | Huragan Międzyrzec Podl. | 20 | 28 | 60-28 |
5 | Lublinianka Lublin | 26 | 31 | 39-23 | 5 | LZS Klonownica | 20 | 27 | 58-30 |
6 | Orzeł Wierzbica | 26 | 29 | 22-16 | 6 | Victoria Parczew | 20 | 18 | 41-40 |
7 | KSZO Ostrowiec Św. | 26 | 28 | 26-19 | 7 | LZS Rzeczyca | 20 | 16 | 36-44 |
8 | AZS AWF Biała Podl. | 26 | 27 | 32-25 | 8 | LZS Wisznice | 20 | 16 | 34-52 |
9 | Stal Kraśnik | 26 | 25 | 25-25 | 9 | LZS Milanów | 20 | 9 | 21-48 |
10 | Budowlani Lublin | 26 | 25 | 24-36 | 10 | Lutnia Chotyłów | 20 | 6 | 27-85 |
11 | Granat Skarżysko | 26 | 22 | 21-28 | 11 | GLKS Jabłoń | 20 | 6 | 18-94 |
12 | Czarni Radom | 26 | 14 | 19-50 | |||||
13 | Neptun Końskie | 26 | 10 | 13-69 | |||||
14 | Proch Pionki | 26 | 10 | 14-58 |
SEZON 1980/81
KLASA OKRĘGOWA |
KLASA B (PARCZEWSKA) |
||||||||
1 | AZS AWF Biała Podl. | 21 | 39 | 127-17 | 1 | LZS Królewski Dwór | |||
2 | Huragan Międzyrzec | 22 | 36 | 82-30 | 2 | LZS Miłków | |||
3 | Kolejarz Małaszewicze | 21 | 31 | 73-29 | 3 | LZS Siemień | |||
4 | LZS Klonownica | 22 | 31 | 56-35 | 4 | LZS Koczergi | |||
5 | Orlęta Radzyń Podl. | 22 | 26 | 53-32 | 5 | LZS Sowin | |||
6 | LZS Milanów | 22 | 24 | 49-54 | 6 | LZS Zaniówka | |||
7 | Victoria Parczew | 22 | 23 | 87-50 | 7 | LZS Wierzbówka | |||
8 | LZS Rzeczyca | 22 | 19 | 38-79 | 8 | LZS Laski | |||
9 | Lutnia Chotyłów | 22 | 15 | 38-91 | |||||
10 | LZS Wisznice | 22 | 11 | 27-67 | |||||
11 | LZS Cieleśnica | 22 | 4 | 3-102 | |||||
12 | LZS Rossosz | 22 | 3 | 9-83 |
SEZON 1981/82
KLASA MIĘDZYOKRĘGOWA |
KLASA B (PARCZEWSKA) |
||||||||
1 | AZS AWF Biała Podl. | 22 | 42 | 104-18 | 1 | LZS Chmielów | 18 | 33 | 77-18 |
2 | Chełmianka Chełm | 22 | 38 | 95-21 | 2 | LZS Królewski Dwór | 18 | 27 | 45-30 |
3 | Włodawianka Włodawa | 22 | 30 | 47-35 | 3 | LZS Siemień | 18 | 27 | 61-23 |
4 | Orlęta Radzyń Podl. | 22 | 26 | 63-48 | 4 | LZS Koczergi | 18 | 22 | 75-47 |
5 | Start Krasnystaw | 22 | 23 | 54-46 | 5 | LZS Sowin | 18 | 18 | 62-58 |
6 | Rotkart Klonownica | 22 | 21 | 50-65 | 6 | LZS Miłków | 18 | 17 | 42-50 |
7 | Zadrzew Zawadówka | 22 | 18 | 60-50 | 7 | PKS Parczew | 18 | 16 | 58-59 |
8 | LKS Milanów | 22 | 18 | 44-77 | 8 | LZS Czeberaki | 18 | 11 | 24-58 |
9 | Huragan Międzyrzec Podlaki | 22 | 17 | 48-57 | 9 | LZS Jezioro | 18 | 9 | 15-44 |
10 | Victoria Parczew | 22 | 17 | 70-91 | 10 | LZS Zaniówka | 18 | 0 | 6-85 |
11 | Kolejarz Małaszewicze | 22 | 12 | 27-77 | |||||
12 | Mechanik Brzeźno | 22 | 2 | 16-83 |
SEZON 1982/83
III LIGA |
KLASA MIĘDZYOKRĘGOWA |
||||||||
1 | Hutnik Warszawa | 26 | 41 | 53-16 | 1 | Start Krasnystaw | 22 | 42 | 68-20 |
2 | ZAS AWF Warszawa | 26 | 33 | 36-20 | 2 | Huragan Międzyrzec Podl. | 22 | 30 | 71-32 |
3 | Wisła Puławy | 26 | 31 | 45-26 | 3 | Orlęta Radzyń Podl. | 22 | 28 | 61-39 |
4 | Stal Nowa Dęba | 26 | 31 | 35-36 | 4 | LZS Milanów | 22 | 27 | 56-37 |
5 | Ursus Warszawa | 26 | 29 | 35-24 | 5 | Rotkart Klonownica | 22 | 25 | 46-31 |
6 | Hetman Zamość | 26 | 29 | 28-25 | 6 | Gwardia Chełm | 22 | 25 | 38-43 |
7 | Chełmianka Chełm | 26 | 25 | 34-44 | 7 | Zadrzew Zawadówka | 22 | 23 | 49-33 |
8 | Siarka Tarnobrzeg | 26 | 24 | 27-21 | 8 | Włodawianka Włodawa | 22 | 23 | 37-31 |
9 | Polonez Warszawa | 26 | 24 | 34-37 | 9 | Victoria Parczew | 22 | 12 | 44-77 |
10 | Orzeł Wierzbica | 26 | 24 | 24-27 | 10 | Tytan Wisznice | 22 | 11 | 28-68 |
11 | Gwardia II Warszawa | 26 | 23 | 36-35 | 11 | Lutnia Chotyłów | 22 | 10 | 40-69 |
12 | AZS AWF Biała Podl. | 26 | 20 | 25-44 | 12 | Kolejarz Małaszewicze | 22 | 8 | 25-81 |
13 | Stal II Stalowa Wola | 26 | 16 | 27-41 | |||||
14 | Sęp Żelechów | 26 | 14 | 25-67 |
0 |
Brak aktywnych ankiet. |