KP Granica Terespol - strona nieoficjalna

• PUCHAR POLSKI NA SZCZEBLU BOZPN: GRANICA TERESPOL - LZS DOBRYŃ 2-0(0-0)

KP Granica TerespolLZS Dobryń
KP Granica Terespol 2:0 LZS Dobryń
2017-11-12, 12:00:00

spotkanie pucharowe

SPONSOR GŁÓWNY STRONY

^^^^^^^

Strony internetowe

Rekord13905wejść31.10.14

TEKST DO OBRAZKA

OKRĘGOWE ZPN

TEKST DO OBRAZKATEKST DO OBRAZKA

pon.

zostaw wiadomość
mirek3000
status Gadu-Gadu

LKS TERESPOL

Ludowy Klub Sportowy Terespol został założony 26 czerwca 1976 roku.

Sekcja piłki nożnej powstała w LKS na bazie zawodników i działaczy WKS Kolejarz Małaszewicze.Decyzję o jej utworzeniu podjął 18 stycznia 1982 roku Zarząd klubu,w składzie:prezes Józef Misiejuk,wiceprezesi - Jerzy Tabulski,Henryk Oleszczuk,Franciszek Żmińczuk i Julian Wasil,sekretarz Władysław Tałan,skarbnikWanda Panasiuk oraz członkowie - Janusz Jencz ,Jan Bandura,Edward Denis i Andrzej Sapiecha.Praktyczna działalność sekcji rozpoczęła się po kilku miesiącach zabiegów organizacyjnych - w lipcu. Jej kierownikiem został Jerzy Misiejuk,zastępcą - Antoni Guziuk , a funkcję trenera objął Andrzej Kurczuk,wieloletni piłkarz i trener Kolejarza.

Już pierwszy rok istnienia zakończył się sukcesem w postaci awansu do bialsko-chełmskiej klasy międzyokręgowej.

Awans ten wywalczyła drużyna występująca w składzie :J.Borczyk,J.Chwesiuk,J.Daniluk,J.Dworniak,J.Dziuba,A.Gruszka,Z Jachołkowski,S.Kobierski,A Korbal,R.Lewczuk,T.Łukasiewicz,A.Markiewicz,J.Sowa,Z.Patrejko,J.Wasiluk,M.Wasiluk,R. Walczuk,A.Weremczuk i J.Wenda. Ale to nie wszystko.Ten sam zespół dotarł do wojewódzkiego finału Pucharu Polski,edycji 1983/84,gdzie dopiero uległ 2:3 drużynie AZS AWF Biała Podlaska.

W sezonach 1984/85-1987/88 piłkarze z Terespola występowali w bialsko-siedleckiej klasie międzyokręgowej,zajmując miejsca 6.,9.,6. i 12. (ostatnie).Drużynę w tym czasie prowadzili kolejno: WojciechSidorczuk,Andrzej Kurczuk,Jan Guziuk i Leszek Jakuszko (co sezon kto inny).17 czerwca 1987 roku LKS powtórzył osiągnięcie sprzed pięciu lat - ponownie znalazł się w wojewódzkim finale Pucharu Polski. I tak jak wtedy uległ zespołowi AZS AWF Biała Podlaska,tym razem 0: 2.

Przed sezonem 1988/89 drużynę objął Marek Wasiluk.Piłkarze zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu,lecz nie awansowali do międzyokręgowej.Ta bowiem,wskutek reorganizacji,uległa likwidacji - powstały oddzielne klasy okręgowe.Na tym szczeblu piłkarze z Terespola występowali aż do sezonu1998/99,kiedy to w wyniku rezygnacji GLKS Rokitno z wystepów w IV lidze (LKS zajął w V lidze drugie miejsce) stanęli przed szansą gry z takimi zespołami jak Radomiak Radom,Stal Kraśnik, czy MZKS Kozienice.

Kadrę LKS w tym czasie tworzyli:P.Jurkowski,N.Kuźnicki,I.Gregoruk,W.Guziuk,G.Stefaniuk,B.Szewel,W.Wasiluk,M.Cygan,K.Chać,G.Gregoruk,A.Korbal,

W.Machnowski,M.Marek,P.Niedzwiedziuk,J,Oniszczuk,A.Przygocki,N.Rabaniuk,D.Stefaniuk,ASzewel,D.Jędzrejuk,A. Błaszczyk i P.Pawłowski (dwaj ostatni występowali tylko w rundzie wiosennej).

Awans ten stanowił drugą znaczącą kartę w historii klubu.Pierwszą było zdobycie,w dniu 19 czerwca 1996rokuPucharu Polski na szczeblu bialskopodlaskiego okręgu. Po wyeliminowaniu kolejno : Huraganu Międzyrzec Podlaski ( 4:3),Orla Łosice (3:2) i Bratexu Łosice (3:1),który wcześniej sensacyjnie pokonał trzecioligowy AZS AWF Biała Podlaska. W finale LKS wygrał 2:1  z Polonezem-Du Pont-Oaza Biała Podlaska, po bardzo emocjonującej końcówce (bialczanie prowadzili 1:0) i golach:  A. Korbala i R. Walczuka ( w 90. minucie).  W meczu tym barwy terespolskiego klubu ponadto

reprezentowali :P.Jurkowski, M.Cygan, S.Bujalski,G.Stefaniuk, Z.Kaproń, M.Protasiuk, W.Wasiluk, G.Sowa,

M.Piętosa, J.Gregoruk,D.Stefaniuktrener M. Wasiluk ,kierownik drużyny J. Borczyk.  Wygrana pozwoliła LKS-owi wystąpić w meczu rundy wstępnej eliminacji centralnych PP.Ich przeciwnikiem była trzecioligowa Pogoń Siedlce.Po bezbramkowej pierwszej połowie nasi piłkarze ulegli na własnym boisku 0:5.Występy LKS w czwartej lidze trwały jeden sezon. Drużyna zanotowała w tym czasie kilka dobrych wyników-1-0 z Sokołem Sokołów Podlaski , 2:1 z Pogonią Siedlce, 2:2 Radomiakiem Radom, 0:0 z MZKS Kozienice.

Ostatecznie zajęła siedemnaste (przedostatnie ) miejsce i spadła do niższej klasy rozgrywkowej.

W sezonie 1999/2000 zespół objął Robert Lewczuk i był to ostatni sezon występów piłkarzy pod nazwą LKS Terespol. W wyniku porozumienia zawartego w dniu 7 lipca 2000 roku z powstałym rok wcześniej Klubem Piłkarskim"Granica Terespol" nastąpiło połączenie sekcji piłki nożnej LKS z KP.

Pozwoliło to na skoncentrowanie szkolenia zawodników i jednocześnie otworzyło nową kartę w historii terespolskiego futbolu.

Do grona oddanych działaczy istniejącej 18 lat sekcji piłki nożnej należy zaliczyć: Józefa Misiejuka,Jana Antoniuka,Antoniego Guziuka,Andrzeja Kurczuka,Marka Wasiluka i Jarosława Borczyka.

źródło:"ĆWIERĆWIECZE BIALSKOPODLASKIEGO FUTBOLU "

Czy jesteś za tym aby budynek do nagłaśniania:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

LISTOPAD 2017

GRAMY DALEJ